Pokaz prac studenckich

Po egzaminach studenci SKNRD zorganizowali pokaz swoich prac dla wszystkich zainteresowanych. W ramach pokazu zostały zaprezentowane efekty całorocznej pracy w postaci udźwiękowionych filmów fabularnych i animowanych. Dzięki temu spotkaniu wszyscy zainteresowaniu mieli okazję zobaczyć czym zajmują się studenci RD ciągu roku. Osoby, które użyczyły głosu postaciom filmowym miały okazję usłyszeć końcowy efekt kreacji swojego filmowego bohatera…pokaz

Reprezentacja Reżyserii Dźwięku na konferencji AES Berlin 2017

W dniach 20-23 maja reprezentacja reżyserii dźwięku w składzie: Ignacy Przech, Piotr Zarzycki i Adam Mart wzięła udział w konferencji Audio Engineering Society, która w tym roku odbyła się w Berlinie.
W trakcie konferencji studenci mieli okazję wziąć udział w targach profesjonalnego sprzętu audio, uczestniczyli rówież w warsztatach i wykładach, w trakcie których naukowcy z całego świata prezentowali najnowsze osiągnięcia w dziedzinie psychoakustyki i technologii audio. Dzięki uczestnictwu w sesjach studenckich Recording Critiques grupa mogła zaprezentować swoje nagrania międzynarodowemu gronu reżyserów dźwięku.

AES2917Na zdjeciu od lewej: Ignacy Przech, Agata Tabaszewska, Adam Mart, Piotr Zarzycki.
Miło nam poinformować że Agata Tabaszewska (absolwentka reżyserii dźwięku AMFN, obecnie studentka UMCF) zdobyła „złoto” w tegorocznym konkursie nagrań studenckich w kategorii Sound for Visual Media.

Warsztaty z Aleksandrem Musiałowskim

W dniach 27-28.4.2017 odbyły się warsztaty pt. „Miks materiałów setkowych” prowadzone przez Aleksandra Musiałowskiego. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiega proces miksowania dźwięku do filmu, w jaki sposób dokonać postkonformingu, a także podczas zajęć indywidualnych, samodzielnie zmiksować fragment materiału, pod czujnym okiem Pana Aleksandra.
1
2

Warsztaty z Pawłem Jaźwieckim

Dwudziestego piątego lutego odbyły się warsztaty „Zgranie dźwięku do filmu. Normy głośności” prowadzone przez Pawła Jaźwieckiego. Podczas wykładu poznaliśmy trudne zagadnienia związane z normami głośności materiałów przekazywanych dla telewizji, zaś w trakcie zajęć w grupach mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda sesja filmu gotowego do zgrania oraz dowiedzieć się w jaki sposób taki proces przebiega.

3

4

Warsztaty z Wojciechem Ślusarzem

W dniach 19-20.11 odbyły się warsztaty „Rola operatora dźwięku na planie filmowym” prowadzone przez Wojciecha Ślusarza. Podczas warsztatów zetknęliśmy się ze sprzętem przeznaczonym do pracy na planie filmowym, z którym na co dzień nie mamy kontaktu tj. mikroporty cyfrowe. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się jak przypinać mikrofon w przypadku różnych kostiumów, jak przygotować się do zdjęć czy jak prowadzić mikrofon na tyczce. Korzystając z dużego doświadczenia Pana Wojciecha, rozwiewaliśmy również wątpliwości, które nachodzą nas podczas samodzielnej pracy na planach filmowych.