Pokaz prac studenckich

Po egzaminach studenci SKNRD zorganizowali pokaz swoich prac dla wszystkich zainteresowanych. W ramach pokazu zostały zaprezentowane efekty całorocznej pracy w postaci udźwiękowionych filmów fabularnych i animowanych. Dzięki temu spotkaniu wszyscy zainteresowaniu mieli okazję zobaczyć czym zajmują się studenci RD ciągu roku. Osoby, które użyczyły głosu postaciom filmowym miały okazję usłyszeć końcowy efekt kreacji swojego filmowego bohatera…pokaz

Muzyka dla multimediów, Muzyka filmowa i teatralna

NOWE SPECJALIZACJE od 1 października!

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy uruchamia z dniem 1 października 2017 roku na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku – studia magisterskie, 2 nowe specjalizacje:
Muzykę dla multimediów oraz Muzykę filmową i teatralną.

Specjalizacja Muzyka dla multimediów przygotowywać będzie studentów do tworzenia muzyki dla multimediów, tj. gier komputerowych, reklam, innych form komercyjnych z wykorzystaniem najnowszych technologii związanych z sound designem, syntezą dźwięku, pracą z obrazem, technikami nagrań itp.
W programie studiów m.in. przedmioty: „Kompozycja muzyczna w formach multimedialnych”, „Gry komputerowe”, „Podstawy kompozycji muzycznej”, „Muzyka elektroakustyczna”, „Instrumentacja”, „Aranżacja”, „Muzyka jazzowa i rozrywkowa”, „Akustyka muzyczna”, „Estetyka sztuki nowych mediów”.

Specjalizacja Muzyka filmowa i teatralna adresowana jest do przyszłych twórców muzyki do obrazów filmowych oraz widowisk teatralnych. Program studiów obejmuje m.in.: „Kompozycję muzyki filmowej i teatralnej”, „Analizę dźwięku w filmie”, „Estetykę dźwięku w filmie”, również „Podstawy kompozycji muzycznej”, „Muzykę elektroakustyczną”, „Instrumentację”, „Aranżację”, „Muzykę jazzową i rozrywkową”, „Akustykę muzyczną”, „Estetykę sztuki nowych mediów”.
Wśród zaproszonych wykładowców znani twórcy muzyki do filmów i gier komputerowych, m.in. Maciej Zieliński, Marcin Przybyłowicz, Konrad Belina-Brzozowski.

Egzaminy wstępne odbędą się w dniach 20-21 września b.r. w siedzibie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przy ul. Słowackiego 7. Zgłoszenia dokumentów:

Nagroda dla dr hab. Elżbiety Szczurko

Dnia 19 czerwca 2017 r. odbyła się w Toruniu uroczysta gala wręczenia
Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2016.
Wśród laureatów znalazła się dr hab. Elżbieta Szczurko,
wyróżniona w kategorii „Nauka, badania naukowe, postęp techniczny”
za projekt badawczy „Pasja w twórczości polskich kompozytorów XX i początku XXI wieku na tle historii gatunku”.
ela2017

Reprezentacja Reżyserii Dźwięku na konferencji AES Berlin 2017

W dniach 20-23 maja reprezentacja reżyserii dźwięku w składzie: Ignacy Przech, Piotr Zarzycki i Adam Mart wzięła udział w konferencji Audio Engineering Society, która w tym roku odbyła się w Berlinie.
W trakcie konferencji studenci mieli okazję wziąć udział w targach profesjonalnego sprzętu audio, uczestniczyli rówież w warsztatach i wykładach, w trakcie których naukowcy z całego świata prezentowali najnowsze osiągnięcia w dziedzinie psychoakustyki i technologii audio. Dzięki uczestnictwu w sesjach studenckich Recording Critiques grupa mogła zaprezentować swoje nagrania międzynarodowemu gronu reżyserów dźwięku.

AES2917Na zdjeciu od lewej: Ignacy Przech, Agata Tabaszewska, Adam Mart, Piotr Zarzycki.
Miło nam poinformować że Agata Tabaszewska (absolwentka reżyserii dźwięku AMFN, obecnie studentka UMCF) zdobyła „złoto” w tegorocznym konkursie nagrań studenckich w kategorii Sound for Visual Media.

Fide et Amore X

III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Fide et Amore – pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych w ramach XI Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”

Fide et Amore X – regulamin (pobierz)

Warsztaty z Aleksandrem Musiałowskim

W dniach 27-28.4.2017 odbyły się warsztaty pt. „Miks materiałów setkowych” prowadzone przez Aleksandra Musiałowskiego. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiega proces miksowania dźwięku do filmu, w jaki sposób dokonać postkonformingu, a także podczas zajęć indywidualnych, samodzielnie zmiksować fragment materiału, pod czujnym okiem Pana Aleksandra.
1
2